Klauskite mūsų visko, ką norit sužinoti, apie mūsų siūlomas galandimo paslaugas. Jūsų klausimai padės mums gerinti galandimo servisą ir būti arčiau jūsų.

Woodteka kolektyvas

Kada reikia galąsti diskinius pjūklus, kad jie ilgiau tarnautų?

Diskinius pjūklus įprastai reikia galąsti tuomet, kai pastebite pjūklo pjovimo trūkumus. Jie gali būti įvairūs ir dažnai priklauso nuo pjūklo tipo bei apdirbamos medienos ar medžiagos. Tad vertinga aptarti kokius galime pastebėti pjūklo atšipimo požymius.

Kalbant apie diskinius pjūklus išilginiam pjovimui, vienas svarbiausių aspektų, pagal kuriuos galime pastebėti, kad pjūklo dantukai yra atšipę yra nekokybiškas pjūvis bei medienos svilinimas. Tai įvyksta todėl, kad atšipę diskinio pjūklo dantukai sunkiau pjauna medieną ir diskinis pjūklas patiria perkrovas, kas nulemia didesnį pjūklo korpuso kaitimą ir medienos svilinimą. Laiku negalandant dantukų ir dirbant su atšipusiu pjūklu, jo korpusas patiria apkrovas, dėl padidėjusio pasipriešinimo ir trinties kaista, o vėliau ir išsigaubia korpusas. Taip pat galimi korpuso įtrūkimai.

Jei nagrinėtume diskinio pjūklo atšipimą skersinio medienos pjovimo metu, pastebėtume, jog pirmasis pjūklo atšipimo ženklas yra nekokybiškas pjūvis, t. y. pjūklas pradeda draskyti skersai pjaunamus medienos plaušus. Taip atsitinka todėl, kad pjūklo dantukai daugiau plėšia medienos plaušus negu juos pjauna. Tuo pat metu jaučiamas didesnis pasipriešinimas pjovimo metu. Laiku negalandant dantukų ir dirbant su atšipusiu pjūklu lengviau yra defektuojami pjūklo dantukai, pjūklas gali kaisti ir nebūti toks stabilus.

Panaši situacija yra ir su diskiniais pjūklais skirtais laminuotos/nelaminuotos plokštės pjovimui. Pagrindinis pjūklo atšipimo požymis – „nešvarus“ pjūvis, draskymas. Laiku nepagalandus pjūklų susiduriama su galimais dantukų defektais ar nekokybiškai išpjautomis apdirbamomis medžiagomis.

Kada nebeverta galąsti diskinio pjūklo?

Diskinio pjūklo nebeverta galąsti esant keletai situacijų:

A. Diskinio pjūklo dantukai yra per daug pažeisti ir šių defektų neįmanoma pašalinti galandimo metu ir užtikrinti, kad pjūklas vėl būtų tinkamas eksploatuoti (gali būti visų dantukų smulkūs pažeidimai arba grupės dantų visiškas išdaužymas);

B. Diskinio pjūklo dantukai yra jau nugaląsti ir jų tarnavimo resursas išbaigtas, tad, esant per plonam kietmetalio dantukui, jie gali tiesiog išlūžinėti pjovimo metu;

C. Diskinio pjūklo kaina yra mažesnė nei galandimo (dažnas atvejis su žemos kokybės klasės diskiniais pjūklais).

Kodėl mes plauname diskinius pjūklus po galandimo?

Esminis aspektas mažinant pjūklo korpuso trintį yra pjūklo prapjovos ir korpuso storio santykis. Kuo šis santykis didesnis, tuo pjūklas mažiau svyla. Neretai, pjaunant sakingą ar drėgnesnę medieną, prisitrina ir užsvyla pjūklo korpusas ties dantuko šaknele, o tai sąlygoja nekokybišką pjūvį bei dar labiau didina pjūklo korpuso ir medienos svilimą. Pagrindinis diskinių pjūklų plovimo specialia emulsija privalumas yra tas, jog diskinis pjūklas vėl tampa švarus ir gamintojo nustatytas prapjovos ir korpuso storių santykis lieka toks pats, tad pjūklas nepraranda savo pjovimo sąvybių.

Kaip reikia dirbti su juostiniais pjūklais, kad jie ilgiau tarnautų?

Darbo pagrindai

Dirbant su juostiniais pjūklais svarbu teisingai juos naudoti, t. y. pasirinkti tinkamo dantukų žingsnio pjūklus atsižvelgiant į apdirbamą medieną, jos drėgnumą, kietumą bei turimo gaterio specifikaciją. Taip pat labai svarbu, kad gaterio būgnai bei juostinio pjūklo kreipiančiosios sistemos būtų efektyvios ir išvalytos nuo besikaupiančių drožlių. Taip pat labai svarbu, kad gaterio būgnai nebūtų susidėvėję ar nelygūs, nes gali atsitikti taip, jog juostinis pjūklas nusimontuos nuo būgnų pjovimo metu. Atsižvelgus į medienos rūšį, pastūmos greitį bei pjūklo galimybes svarbu, kad pjovimas vyktų nuosekliai, t. y. nebūtų nepageidautinų pastūmos greičio netolygumų ar kitų darbo sąlygų pasikeitimų pjūvio metu. Įprastai vadovaujamasi taisykle: kuo kietesnė yra mediena, tuo lėtesnis pastūmos greitis yra rekomenduojamas. Baigus pjovimą, labai svarbu yra nepalikti juostinio pjūklo įtempto staklėse; jis turi būti atpalaiduotas.

Darbo režimas

Rekomenduojamas darbo režimas kinta priklausomai nuo naudojamo pjūklo tipo (apie darbo intervalus visuomet teiraukitės pardavėjo). Laikantis nustatytų darbo intervalų išvengsite pjūkSavelo metalo perkaitimo, pertempimo bei perkrovų. Juostinio pjūklo darbo laikas standartiškai trunka nuo 1.5h iki 3h, po šio laiko intervalo pjūklas turi būti paliktas 12h, kad plienas atgautų savo savybes. Svarbu paminėti ir tai, jog po šio darbo/poilsio intervalų pjūklą galima vėl naudoti, t. y. jo dar nereikia galąsti. Kalbant apie juostinių pjūklų atšipimą, pagrindiniai jo atšipimo požymiai yra nešvarus pjūvis, pasipriešinimas ir vibracija, tad pastebėję vieną iš šių požymių atiduokite pjūklą galandimui bei tako vartymui.

rašykit klausimus čia:

galąsti