Frezų galandimas

frezų galandimas

Baldų gamyboje ypač dažnai yra naudojamos įvairaus tipo kotinės frezos su lygiais (ne spiraliniais) kietmetalio dantimis, tad neverta pamiršti, jog beveik visos šios rūšies kotinės frezos yra galandamos. Frezų galandimas yra tikslumo reikalaujantis procesas. Žinant tai, jog kiekvieno galandimo metu frezos dantukas siaurėja ir šiek tiek kinta frezos skersmuo, svarbu, kad ji būtų pagalandama tinkamai, t. y. kuo mažiau siaurinant frezos dantuką. Jei freza yra galandama tinkamai, jos tarnavimo laikas ilgėja, tad Jūsų turimo įrankio darbo kokybė ir toliau išlieka aukšta, taip pat sumažėja ir eksploataciniai kaštai.

frezų galandimas

Pramonėje taip pat yra naudojamos ir kotinės frezos su spiraliniais vientiso kietmetalio dantukais. Šio tipo frezoms yra keliami gerokai aukštesni reikalavimai nei frezoms su lygias kietmetalio dantukais, kadangi spiralinės frezos turi dirbti itin tiksliai ir stabiliai bei atlaikyti gana dideles apkrovas. Galandimui priimame tiek grubaus, tiek švaraus apdirbimo įvairių drožlės išmetimo krypčių (bei dvikryptes) spiralines frezas. Atlikus galandimą, visuomet nurodome pakitusį frezos diametrą dešimtųjų milimetro dalių tikslumu (Pvz.: 11,83 mm).

frezų galandimas

Deimantinių frezų galandimą atliekame specialiomis deimantinių frezų galandimo staklėmis, tad galime garantuoti tinkamą ir ekonomišką frezų pagalandimą. Esant poreikiui galime suremontuoti bei prilydyti deimantinius dantukus. Atlikus galandimą, visuomet nurodome pakitusį frezos diametrą dešimtųjų milimetro dalių tikslumu.

frezų galandimas

Staklinės frezos dažniausiai būna su kietmetalio (HW) arba greitapjūvio plieno (HSS) dantimis. Šio tipo frezų galandimui naudojame mechanines stakles ir kokybiškus deimantinius galandimo diskus. Galandimas vyksta naudojant aušinimo emulsiją, kuri padeda suteikti kokybišką galandimą, bei užtikrina, kad frezos dantys nebus pažeisti galandimo metu. Taip pat garantuojame, kad staklinė freza po galandimo atitiks gamintojo nustatytą balansavimo toleranciją (jei įrankis nėra pažeistas). Pagal Jūsų pageidavimą, staklinės frezos gali būti mirkomos ir nuplaunamos specialia emulsija.

Tel.: +370 687 86722