Mitai ir tikrovė: juostinio pjūklo galandimas

Kad pjūklo danties nugarėlė taptų aštri ir būtų pašalinti visi mikroįtrukimai, kurie atsiranda tarpudančiuose, darbo su juostinu pjūklu metu, būtina reguliariai galąsti pjaunamąją pjūklo dalį. Pjūklo galandimas turi būti atliekamas taip, kad būtų tolygiai pašalintas metalo sluoksnis per visą dantų profilio paviršių, kartu su visais mikroįtrukimais. Jei tai nėra atliekama, tuomet didėja pjūklo trūkimo rizika ir keičiasi tokie parametrai, kaip danties aukštis bei prapjovos takas. Dėl to pablogėja pjovimo kokybė.

Kalbant apie juostinių pjūklų galandimo mitus, svarbu yra paminėti šiuos:

  • Kartais kalbama, kad nėra būtina pašalinti metalo atplaišas ir šerpetas, atsiradusias po pjūklo galandimo. Tai nėra tiesa, kadangi šios atplaišos neleidžia užtikrinti švaraus pjūvio, bei gali sukelti didesnę pjūklo apkrovą, tad pjaunant ilgiau gali atsirasti mikroįtrukimų ir pjūklas gali nutrūkti.

  • Neretai gauname patarimų, kad nebūtina galandimo metu naudoti brangių galandimo diskų, nes nėra skirtumo tarp pigių ir brangių galandimo priemonių kokybės. Tai yra netiesa ir šiuo klausimu vertėtų būti itin atsargiais, nes taupymas šiuo atveju yra netoleruotinas. Pigūs galandimo diskai palyginti greitai susidėvi ir negali tolygiai pašalinti metalo sluoksnio nuo pjūklo danties paviršiaus. Jei palygintumėte juostinį pjūklą pagaląstą su brangiu ir su pigiu galandimo disku, pastebėtumėte, kad nugaląstas metalinis dantukas yra šerpetotas, pjūklo galandimas nėra labai tikslus.

Jei galandimą atliekate patys, tuomet reikėtų laikytis paprastos taisyklės: sureguliavus galandimo stakles ir nustačius pjūklo parametrus, pagaląskite juostinį pjūklą pirmą kartą, o tik po to atlikite sekančias reguliavimo korekcijas. Jei keisite galandimo nustatymus galandimo procese – yra galimybė, kad dantukų profilis nebus vienodas, dėl to pjūklas pjovimo metu patirs papildomas apkrovas bei gali nusimauti nuo pjovimo staklių būgno.

Būtinai atsižvelkite į galandimo staklių gamintojo rekomendacijas ir naudokite tik aukštos kokybės galandimo medžiagas, tik taip darbas bus sėkmingas ir produktyvus.

O dar paprasčiau – patikėkite tai profesionalams. Sutaupysite laiko ir nepatirsite nuostolių dėl galandimo kokybės. UAB „Woodteka“ visada Jūsų paslaugoms.

pjuklo galandimas